A címben szereplő szó egy elemzőeszköz neve amely a firebug egy modulja. Mire jó? Hát elemezni. A készített webes szoftverünk termináloltalát. Bizony nem ár átnézni, és rendet rakni. Fölösleges kódok, fölösleges kérések a szerver felé, mind-mind erőforrás és időigényesek. Legyen akár css, js vagy html. Volt már olyan munkám ahol ezer soros faszerkezetű táblázatot kellett megjeleníteni, több oszloppal, kinyitható és becsukható szintekkel (a modemes kőkorban). Ott keményen kijött a stílusok és függvények max. 1-2 karakteres elnevezésének előnye. Semmi fölösleg csak a szükséges minimum.
Eddig elemzésre csak a taskmanagert használtam. Juteszembe: az előző postztomhoz a krómról is kapcsolódik. Ha már mindent optimalizáltunk és már nem annyira slow, akkor azért nézzük meg: melyik böngésző mennyit eszik.
Egy erősen javascriptes oldalt elemeztem, az ExtJS oldalát. A különböző böngészők átlagosan 10-10 MB memóriával ettek többet. A dobogó:
- google chrome
- firefox 2.
- explorer 6.
Csak ezt a hármat vizsgáltam, maj jön még az exlorer 7 (ha letöltöm) és a firefox 3.
Ezen ugyan nem válzoztathatunk, de ha intranetes szovtferhez böngészőt kell ajánlani, tanulságos lehet. Visszatérve a bejegyzés főcsapásához, bővebben itt olvashatsz:
Css és javascript optimalizálás YSlow módra.